تبلیغات
امام زمان، جنگ سخت و نرم، دشمن شناسی، سیاست، اقتصاد، فراماسونری - سرلشکر سلیمانی‌در پاسخ به تهدید از سوی مقامات آمریکایی

زنده کردن گفتمان انقلاب، استکبار ستیزی، عدالت خواهی، مبارزه با فقر، فساد و تبعیض، ساده زیستی

سرلشکر سلیمانی‌در پاسخ به تهدید از سوی مقامات آمریکایی

نویسنده :علی فتحی
تاریخ:جمعه 4 آذر 1390-12:15 ب.ظ

سرلشکر سلیمانی‌در پاسخ به تهدید از سوی مقامات آمریکایی:
ترور "تهدیدی" برایم نیست کمک به یک "شوق "قدیمی است / خدایا "شهادت" را نصیبم کن!

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به تهدید ترور از سوی مقامات آمریکایی گفت: این تهدید نیست، کمک به شوقی است. در پاسخ به افرادی که فکر می‌کنند با تهدیدها رعب بر ما حاکم می‌شود، می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان.

خبرگزاری فارس: ترور "تهدیدی" برایم نیست کمک به یک "شوق "قدیمی است / خدایا "شهادت" را نصیبم کن!


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی در رزمایش 50 هزار نفری بسیجیان در محل مصلای امام علی (ع) شهر کرمان اظهار داشت: زمانی که امام خمینی (ره) در وصیتنامه خود می‌فرماید، "جان من فدای ملتم"، جان من به عنوان یک سرباز کوچک چه ارزشی دارد.
وی تصریح کرد: اگر میلیون‌ها نفر در راه آرمان‌هایی مانند مذهب، دین، ‌پیامبر و راه امام حسین (ع) که هر کدام به تنهایی افتخار شهادت دارد،‌ شهید شوند، ‌ارزشمند است.
این فرمانده دلاور دوران دفاع مقدس ابراز داشت: این تهدید نیست، کمک به شوقی است، برای فرزند دورافتاده از مادر، هزاران نفر در شوق شهادت اشک می‌ریزند.
به گزارش فارس، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی پس از اینکه از هزاران بسیجی حاضر در رزمایش بسیجیان در کرمان خواست تا بر دعای وی آمین بگویند، بیان داشت: خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت نصیب من بگردان.
چندی قبل شماری از مسئولان آمریکایی در نشستی رسما و آشکارا پیشنهاد کردند که باید با عملیات‌ محرمانه برخی مسئولان ایران را ترور کرد.
عضو بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا درباره سردار قاسم سلیمانی گفت: «تکان بخورید و تلاش کنید یا دستگیرش کنید یا بکشیدش».

*تهدید ایران احمقانه است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تهدید ملت ایران حماقت است، گفت: امروز چند ایران بزرگ در منطقه متولد شده است و لیبی، یمن و بحرین، ایران‌های دیگری هستند.
‌سرلشگر ‌سلیمانی ‌اظهار داشت: آنچه که امروز در دهه چهارم انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم، زلزله‌ای جهانی است که ساختارهای سیاسی دنیا را در حال جابه‌جایی دارد.
وی تصریح کرد: آنچه که امروز در منطقه ما اتفاق افتاد و یا در حال اتفاق است‌ در 200 سال گذشته بی‌سابقه و در آینده فراتر از منطقه ما روی می‌دهد.
سلیمانی با بیان اینکه آنچه که اتفاق افتاد و یا در حال اتفاق است به یقین پایه جدیدی برای جهان امروز و جهان آینده به شمار می‌رود، عنوان کرد: این پایه به طور یقین متفاوت با آن چیزی است که در طول 100 سال جهانخواران، آمریکا و غرب به منطقه ما و به جهان اسلام تحمیل کرده‌اند.
وی با اشاره به علت‌ها و انگیزه‌هایی که موجب تهدیدات آمریکا و عصبانیت آنها است، ابراز داشت: آنها در مکان‌های مختلف بدون اینکه در دنیا اتفاق و حادثه‌ای در اطراف آنها روی داده باشد، عصبانیتی از خود بروز می‌دهند و به شدت عصبانی و نگران هستند و حرف‌های نامربوطی را به زبان جاری می‌کنند.
سلیمانی افزود: آن چیزی که طی 10 سال گذشته در منطقه ما روی داده است، جنگ تقریبا بی‌سابقه در دنیا به شمار می‌رود، زیرا جنگ بدون دشمن آشکار بود و دشمن واضحی نداشت.
وی عنوان کرد: بدون اینکه هجوم و تهدیدی علیه غرب و آمریکا وجود داشته باشد، آنها جنگی را بر منطقه ما وارد و آغاز کردند و آمریکا، این افعی چند سر هولناک از داخل لانه خود بیرون آمد و وارد منطقه خاورمیانه و محدوده جهان اسلام شد.
این یادگار دوران دفاع مقدس گفت: آمریکا جنگی را شروع کرد که هیچ مرز مشخصی ندارد و هیچ دولت و ارتشی در مقابل آن نبود.
سلیمانی با بیان اینکه آمریکا بیش از 2.5 میلیون سرباز آمریکایی طی 10 سال گذشته به دفعات گوناگون و بهانه‌های واهی و به اسم تروریسم وارد منطقه خاورمیانه کرد، اظهار داشت: هدف آنها ملت‌ها، فرهنگ و آرمان‌های ملت‌های مسلمان منطقه بود.
وی افزود: آنها ده‌ها هزار زره‌پوش، هزاران فروند هواپیما و هلی‌کوپتر وارد منطقه کردند و حدود 3 تریلیون دلار خرج این جنگ‌ها کردند و چهار جنگ مهم را به منطقه تحمیل کردند.
سلیمانی با اشاره به اینکه این جنگ‌ها عجیب بودند، گفت: در هیچ کدام از جنگ‌هایی که در کشورهای عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین روی داد، دولت و ارتشی مواجه با حملات آنها نبود و فقط ملت‌ها بودند.
وی با بیان اینکه آمریکا جنگ پرهزینه و سنگینی را به منطقه وارد کرد، تصریح کرد: آنها قوانینی را استفاده کردند که از کانال‌هایی که خودشان در دنیا به اسم حقوق بشر و تروریسم درست کرده بودند به دست آمده بود و دولت‌ها و کشورها را وادار به همکاری با خود کردند.
سلیمانی با اشاره به رعبی که آمریکا بر جهان حاکم کرد، بیان داشت: در سراسر جهان هیچ‌گاه خوف و رعبی که آمریکا بر دنیا حاکم کرد را شاهد نبوده‌ایم.
فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: آنها به کانون‌های مهم بی‌خطر و بدون هویت‌های نظامی و امنیتی از جمله کانون‌های فرهنگی مانند مساجد، خانواده، دانشگاه‌ها، روحانیان و علما حمله کردند.
سلیمانی ابراز داشت: بر مبنای آمارهایی که ما داریم، بیش از 2 میلیون انسان در این 10 سال کشته و زخمی شدند، 10 هزار نفر معلول بدون چشم، دست و پا و با نقص عضو در چهار کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه هزاران کودک و اطفال عجیب در اثر به کارگیری سلاح‌های ممنوعه که در جنگ‌ها با نامردانگی و ظالمانه در مقابل ملت‌های مظلوم و بدون سلاح به کار گرفتند، متولد می‌شوند، عنوان کرد: آنها صدها هزار زن جوان را بی‌سرپرست کردند و 10 هزار کودک را کشتند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به آمریکایی‌ها اذعان داشت: روزی که وارد عراق شدید، ملت این کشور ساکت، اما آگاه و هوشیار بودند.
سلیمانی تصریح کرد: ملت عراق امروز برای رفتن شما جشن می‌گیرند و به تعبیر خودتان شما را با تیپا از عراق بیرون کردند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا امروز آمریکا که فکر می‌کرد، ناجی عراقی‌ها است با تیپای این ملت از این کشور خارج می‌شود، بیان داشت: این اتفاق در اثر آن ظلم و فرهنگ وحشیانه‌ای بود که شما در داخل این کشورها اعمال کردید.
سلیمانی تصریح کرد: امروز دنبال چه مسببی می‌گردید، آیا مسبب این امر یک فرد است، آیا مسبب چنین تلاش شکست خورده‌ای فقط ملت ایران است.
این یادگار دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مسبب اصلی شکست آمریکا فرهنگ حاکم بر سیاستمداران آمریکا است، سیاستمداران نالایقی که آبروی مسیحیت را بردند.
وی با تأکید بر اینکه حرکت‌هایی که سربازان و ژنرال‌های آمریکایی در کشورهای اسلامی از خود بروز دادند، آبروی مسیحیت را برد، بیان داشت: فکر می‌کنید، ملت‌های منطقه مدافع شما هستند.
سلیمانی با اشاره به اینکه امروز یک ایران وجود ندارد که یک ایران تهدید شود، عنوان کرد: امروز در منطقه چند ایران بزرگ متولد شده است، امروز مصر ایران است، چه قبول کنید و چه قبول نکنید.
وی با بیان اینکه دورویی خود با مبارک را در دوران انقلاب اسلامی برای ما به کار بردید و در برخورد با شاه، سگ دست‌آموز خودتان هم همین سیاست را انجام دادید، ابراز داشت: مبارک دوست صمیمی شما بود و امروز در قفس نظاره‌گر او هستید.
سلیمانی با تأکید بر اینکه ملت مصر ملت دوم ایران است، عنوان کرد: ملت مصر ایران ثانی است، چه قبول کنید و چه قبول نکنید.
وی با بیان اینکه شما کجا را تهدید می‌کنید، ابراز داشت: شما که دست قذافی را به خاطر نفت وقیحانه می‌بوسیدید و با دورویی سعی کردید، خودتان را شریک سقوط دست‌پرورده خودتان کنید، بدانید که امروز لیبی، یمن و بحرین، ایران دیگری است.
سلیمانی با اشاره به اینکه آزموده را آزمودن خطا است و شیشه را که بشکنید، تیزتر می‌شود، تصریح کرد: تهدید کردن این ملت پس از 30 سال، حماقت است و امروز ملت‌های بزرگی در مقابل شما صف کشیده‌اند.

*حکام ظالم عرب به دست ملت‌ها سقوط می‌کنند

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه حکومت‌ کشورهای عربی یکی پس از دیگری به دست ملت‌هایشان ساقط می‌شوند، گفت: رهبری ایران نقش دفاع و بیدار کننده بزرگ و مهمی را پیوسته در جهان اسلام ایفا کردند و بدون نقش آگاهی‌بخش و ایستادگی ایشان در مقابل ظلم و ظالم بزرگ، شکل‌گیری چنین تحولی در منطقه امکان‌پذیر نبود.
سردار سرلشکر ‌سلیمانی ‌خطاب به آمریکایی‌ها اظهار داشت: حاصل حضور شما در منطقه ما سه حادثه مهم بود و از همه مهم‌تر اینکه هیمنه، سیطره و خوف از آمریکا و صهیونیست، سگ هاری که 50 سال با درنده خویی و حمله به منطقه و جهان اسلام در جهان اسلام خوف ایجاد کرد، شکسته شد.

*هیمنه صهیونیست و آمریکا به دست حزب‌الله فرو ریخت

وی با بیان اینکه ساختار پوشالی صهیونیست به دست دو سازمان کوچک شکست خورد، تصریح کرد: هیمنه صهیونیست و آمریکا به دست حزب‌الله به عنوان یک سازمان کوچک اما متوسل، مستحکم و متکی به ایمان و در سرزمین‌های محصور غزه به دست حماس فرو ریخت.
سلیمانی با تأکید بر اینکه امروز خوفی از آمریکا در دل ملت‌های مسلمان وجود ندارد، ابراز داشت: شما که با تجهیزات مدرن و هزینه گزاف آمدید، امروز نه با حرف‌های ما بلکه با آنچه در بین خودتان مطرح می‌شود، ببینید نتیجه جنگ‌های وحشیانه‌ای که انجام دادید و جنایتکاران گذشته را روسفید کردید، به غیر از شکست چه بود.
وی عنوان کرد: در لبنان به غیر از شکست شما چه اتفاقی روی داد، در فلسطین جز قدرتمندی و سربلندی مقاومت و شکست شما چه چیزی حاصل شد و در عراق کدام دستاورد شما محقق شد.
سلیمانی بیان داشت: در افغانستان به همان‌هایی که دیروز آنها را تروریست می‌دانستید و به این بهانه جنگ را به ملت افغانستان تحمیل کردید، متوسل شده‌اید و این توسل را انکار نمی‌کنید و با صدای بلند می‌گویید که در کوه‌ها به دنبال مذاکره با آنها هستید تا این چهارمین شکست خود در منطقه را در افغانستان تخفیف دهید.

*آمریکا با کدام پیشینه‌ای خاورمیانه را تهدید می‌کند؟

وی با طرح این پرسش که آمریکا با چه پیشینه‌ای قصد دارد، منطقه خاورمیانه را تهدید کند، اذعان داشت: آمریکا با لشکرکشی فزون‌تر از این آیا توان حمله دارد یا با توانی بالاتر از این که او را به ورشکستگی رسانده می‌خواهد حمله کند و آیا می‌تواند؟!
این یادگار دوران دفاع مقدس با اشاره به هزینه‌های سنگین و شکست‌های مکرر آمریکایی‌ها در نقاط مختلف جهان از جمله خاورمیانه، افزود: نتیجه این همه هزینه غلط شما اعتراضی است که 99 درصد ملت آمریکا علیه شما یک درصد، انجام می‌دهند و چگونه ممکن است بتوانید این تهدیدها را عملی کنید؟

90* درصد ملت‌ها از آمریکا تنفر دارند

سلیمانی ابراز داشت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه موجب آگاهی اسلامی، ملی و مردمی در آحاد ملت‌های منطقه بود.
وی با اشاره به تمام مطالعات و نظرسنجی‌هایی که آمریکایی‌ها در هفت یا هشت سال گذشته انجام دادند، افزود: در تمام کشورهای اسلامی که دست‌پروده‌هایتان حاکم بودند و به سیاست‌های شما عمل می کردند و در کشورهای منطقه و خارج از منطقه میانگین تنفر از آمریکا 85 درصد بوده است و حدود 90 درصد ملت‌ها از شما تنفر دارند و ضد شما بودند و شما و سیاست‌هایتان را قبول نداشتند.
فرمانده سابق لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس بیان داشت: خودتان در نظرسنجی‌هایتان آورده‌اید که بر خلاف اینکه حکام ضددینی و دین‌ستیز را حاکم کردید، اما میزان گرایش به دین در کشورهای اسلامی در این دوران حرکت‌های ددمنشانه رو به فزونی است و مردم چهره و پوشش دینی و مذهب به خود گرفته‌اند که دلیل این امر مخالفت با شما بود.

*همه این بیداری‌ها اسلامی است

سلیمانی با بیان اینکه رشدی از آگاهی دینی در ملت‌های منطقه به وجود آمده است،‌ ابراز داشت: تلاش می‌کنید این تحرک‌ها را بیداری اجتماعی بخوانید، اما این بیداری اسلامی است و در تمام این حرکت‌ها واضح بود و امروز نیز ثابت می‌شود.
وی گفت: این حرکت‌ها از مساجد شروع شد و به نمازهای جماعت میدان‌ها ختم شد، مانند همان حرکتی که در انقلاب ما بود.

80*درصد دولت و پارلمان آینده مصر متعلق به مسلمانان است

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه هیچ حزبی به غیر از حزب اسلامی و راشد الغنوشی در تونس نبود که شما او را بیرون کردید، اظهار داشت: اما الغنوشی از تبعید برگشت و بر خلاف تمام تلاش‌های شما حزب اسلامی مورد توجه مردم قرار گرفت و بیش از 50 درصد آرا را از آن خود کرد.
وی با تأکید بر اینکه در مصر نیز این اتفاق می‌افتد، بیان داشت: بیش از 80 درصد دولت و پارلمان آینده مصر متعلق به مسلمانان است.
سلیمانی با اشاره به اینکه آمریکا در تلاش است تا مصر را مانند عراق درگیر اختلاف‌های قومی و مذهبی کند، افزود: بر خلاف تمام این تلاش‌ها نیروهای اسلامی در مصر و یمن برنده انتخابات هستند و این امر قابل پیش‌بینی است و ذکاوت زیادی هم نمی‌خواهد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تمام کشورها و دیکتاتورهای دست‌نشانده شما چه آنهایی که به ظاهر طرفدار انقلاب‌ها و چه آنهایی که خود را به راه دیگری زده‌اند، دستخوش این حوادث منطقه می‌شوند و تمام حکومت‌های کشورهای عربی یکی پس از دیگری به دست ملت‌ها ساقط می‌شوند.

* دیگر نمی‌توان کشوری را در یک خانواده خلاصه کرد

وی با تأکید بر اینکه این امر تحریکی نمی‌خواهد، زیرا بیداری در ملت‌ها به وجود آمده است و مردم خواهان اسلام هستند، اذعان داشت: دوره سرسپردگان به انتها رسیده است و قدرتمندترین‌ها و ظالم‌ترین‌های دولت‌ها فرو ریختند و بقیه آنها هم فرو می‌ریزند.
این یادگار دوران دفاع مقدس بیان داشت: دیگر نمی‌توان یک کشور را در یک خانواده و یا عائله خلاصه کرد و آن دوره تمام شد.
سلیمانی عنوان کرد: این بیداری اسلامی، دستاورد مهمی است که در اثر آگاهی و 10 سال مبارزه با آمریکا و غرب روی داد و موجب شد تا انقلاب‌ها یکی پس از دیگری روی دهد.
وی با اشاره به اینکه امروز این بیداری و آگاهی فقط در منطقه خاورمیانه باقی نمی‌ماند، گفت: همان‌طور که امروز این بیداری و آگاهی به اروپا کشیده شده است، به ناچار سیاست‌های گذشته غرب دچار چالش اساسی و گرفتار خود در دوره طولانی می‌شود.

* نظم جدید جهانی با محوریت عدالت و معنویت در حال شکل‌گیری است

سلیمانی خاطرنشان کرد: امروز نظم جدیدی در جهان در حال شکل‌گیری است که پایه اصلی آن معنویت و عدالت است.
وی با بیان اینکه معنویت و عدالت رو به افزایش است، تصریح کرد: این دو رکن غرب را فرا می‌گیرد و فراتر از تفکر مذهبی است.
سلیمانی گفت: ملت ایران در آگاهی بخشیدن در این حرکت نقش بسیار بزرگی داشته است، چه فردی این را باور کند و یا باور نکند و هیچ اصراری بر تبلیغ این موضوع نداریم.
این یادگار دوران دفاع مقدس بیان داشت: بدون الگوی منسجم، حقیقی و واقعیت ملموسی مانند انقلاب اسلامی و شخصیتی بزرگ مانند امام راحل که پایه‌گذار آن بود و خلف صالحی مانند امام خامنه‌ای که راه را با حکمت و قدرت تاکنون ادامه دادند و جهان اسلام را پیوسته آگاهی بخشیدند، امکان نداشت، چنین تحولی در منطقه شکل گیرد.
وی اظهار داشت: در دوره تاریکی که دولت‌ها با نام اسلام بر کشورهای اسلامی حکومت می‌کردند، نزدیک‌ترین ملت از نظر مذهب و جغرافیا یعنی ملت فلسطین و لبنان را در حصار قرار دادند و اول‌مرد نخست وزیر صهیونیست این حرف تاریخی زشت که بر پیشانی حکام عرب ماند را بیان کرد که کشورهای عربی برای نخستین بار از صهیونیست برای جنگ علیه سازمان عربی حمایت کردند.
فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس بیان داشت: در این دوره تاریک که امروز افق روشنایی آن آغاز شده است، رهبر ایران نقش دفاع و بیدار کننده بزرگ و مهمی را پیوسته در جهان اسلام ایفا کردند و بدون نقش آگاهی‌بخش و ایستادگی ایشان در مقابل ظلم و ظالم بزرگ شکل‌گیری چنین تحولی در منطقه امکان‌پذیر نبود.

*کارت بسیج یک اعتبار است‌

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارت بسیجی را یک اعتبار برای افراد خواند و گفت: اگر فردی نسبت به بسیج ایجاد ابهام کند، خیانت بزرگی انجام داده و خائن به آرمان‌های امام و مقدسات نظام است.
وی اظهار داشت: بسیج دارای سه مؤلفه مهم است که این سه بخش شناخت حقیقی و بصیرت را به دوستداران این نهاد با برکت اعطا می‌کند.
وی با اشاره به سابقه و عملکرد بسیج در دوران انقلاب اسلامی بیان داشت: بسیج در این سال‌ها در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی محور اصلی و جلودار اساسی تمام حوادث بوده است و در تمام حوادث به ویژه در دوران دفاع مقدس در نوک پیکان خطرها و جلودار بود که تمام بن‌بست‌ها را شکست و خطوط دشمن را در هم کوبید و موجب پیروزی‌های بزرگی شد.
سلیمانی با اشاره به اینکه سابقه بسیج نکته روشن و مهمی است که مانند خورشید در تاریخ انقلاب می‌درخشد، خاطرنشان کرد: این سابقه به تنهایی برای معرفی بسیج کافی است.
وی با بیان اینکه ویژگی‌های برجسته‌ای در بسیج وجود دارد و مانند آن در نهادهای خدمتگزاری به جمهوری اسلامی کمتر دیده می‌شود، عنوان کرد: این ویژگی‌ها سبب شده که بسیج در تمام دل‌ها محبوب بماند.
این یادگار دوران دفاع مقدس بر مراقبت و محافظت از سابقه درخشان و ویژگی‌های بسیج تأکید و بیان کرد: روح اخلاص و فداکاری مهم‌ترین ویژگی بسیج است که آن را در تاریخ ملت ایران محبوب، جاویدان و یک واجب ضروری کرده است.
سلیمانی کم‌ادعایی، اخلاص در عمل و فهم را از دیگر ویژگی‌های بسیج برشمرد و تصریح کرد: بیشترین میزان شهدا، رزمندگان و جانبازان متعلق به بسیج است.
وی از معنویت‌زایی و توسعه معارف دینی به عنوان سومین ویژگی بسیج نام برد و ابراز داشت: بسیج در هر مکانی که قرار گرفته اعم از کارخانه، کارگاه، اداره، ‌محله و یا مسجد این ویژگی را داشته و با معنویت خود عطر و بوی معنویت را در جامعه پراکنده است.
سلیمانی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از معنویت موجود در نظام، خانواده و اداره‌ها متعلق به بسیج است، بیان داشت: بسیج در توسعه معارف دینی مانند طلبه دینی نقش برجسته‌ای داشته است و ایفای چنین نقشی بی‌نظیر است.
فرمانده دلاور دوران دفاع مقدس ابراز داشت: در دنیا سازمانی نداریم که ویژگی‌هایی مانند مردمی، ‌نیمه مسلح و در مواردی تمام مسلح مردمی باشد و محور اساسی معنویت و توسعه معارف دینی به شمار رود.
سلیمانی با اشاره به اینکه بسیج نقش برجسته‌ای در آگاهی‌بخشیدن و بصیرت سیاسی و علمی جامعه دارد، تصریح کرد: بسیج در جلوگیری از انحراف‌ها، تدوین، تنویر و توجه افکار عمومی به اساس موضوعات نقش اساسی دارد.
وی خاطرنشان کرد: بسیج از دورترین نقاط تا مرکز ایران به بهترین وجه نقش آگاهی بخشیدن و بصیرت بخشی را ایفا کرده است.
سلیمانی عنوان کرد: بسیج فقط مردم عادی را هدف اندیشه متعالی خود قرار نداده است، بلکه در تمام قشرها حتی قشرهای خاص در درون حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها نقش آگاهی‌دهنده دارد.
وی روح آمادگی در صحنه‌ها را از دیگر ویژگی‌های بسیج خواند و افزود: این اجتماعاتی که در هفته بسیج شکل گرفته، نمادی از آمادگی گسترده بسیج است.
سلیمانی افزود: بسیج با سابقه‌ای که برجای گذاشته و آن را به منصه ظهور رسانده، خود را در صحنه‌های گوناگون ثابت کرده و در قلب‌ها، دل‌ها و سطوح گوناگون ملت ایران جاودان ماند.
وی با بیان اینکه مقدس‌ترین جایگاه در بسیج شکل گرفته است، ابراز داشت: امام می‌‌فرماید، افتخارم این است که یک بسیجی هستم و آن انسان بی‌نظیر و مقام معظم رهبری این امامین، عزیزین و ثقلین گرانقدر انقلاب اسلامی هر دو بسیجی هستند و کارت عضویت بسیج دارند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: بسیج توانسته است مقدس‌ترین جایگاه‌ها از ولی‌فقیه، مراجع تقلید، ائمه جمعه و مسئولان نظام تا اقشار عادی جامعه را بدون رتبه در یک ظرف جای دهد.
وی فداکاری‌ها و خدمات بسیج را دریایی بی‌کران، مطهر و مخلصانه برشمرد و عنوان کرد: امروز هر فکری که در جامعه حاکم شود، دارای انگیزه ملی و یا انگیزه دینی و اسلامی باشد، اگر فکر سالمی است، باید بسیج را جزو ضروری‌ترین کانون‌های جامعه ما بداند و مدافع بسیج باشد.
سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: اگر فردی با حسادت و کنج‌اندیشی درباره بسیج در ملت ایران ایجاد ابهام کند، خیانت بزرگی انجام داده و خائن به آرمان‌های امام و مقدسات نظام است.
وی با اشاره به این سخن امام خمینی(ره) که فرمودند «بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر‌ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند، بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشانی در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند»، عنوان کرد: کلامی عمیق‌تر، دینی‌تر، جامع‌تر، عرفانی‌تر و نزدیک‌تر به قلب امام وجود ندارد.
سلیمانی اذعان داشت: مشابه این بیانات با این ویژگی را در طول 20 سال سکان‌داری رهبر عزیزمان در تعریف، توجه و توصیه به بسیج داریم.
وی افزود: بسیج یک امر مقدس، واجب و ضروری برای تمام افکار در سطوح ملی و اسلامی و در چارچوب انقلاب اسلامی، دفاع از آرمان‌ها جمهوری اسلامی و تمامیت کشور است.
سلیمانی با بیان اینکه کارت بسیجی یک اعتبار است، ابراز داشت: اگر فردی در وصیت‌نامه خود ذکر کند که این کارت را به عنوان یک شهادت در کفن او قرار دهند، بالاتر از هر عمل استحبابی است.


نوع مطلب : اقتصاد و سیاست 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.